Ostoja życia na południowym zachodzie kraju
Formacja Hermit Shale
Intensywnie czerwone zabarwienie tutejszych skał jest spowodowane wysoką zawartością tlenku żelaza. Odwiedź Wielki Kanion w Street View i zobacz na własne oczy skały zabarwione przez tlenek żelaza oraz prawie 40 innych warstw skał osadowych.
Formacja Supai
W zachodniej części Wielkiego Kanionu można napotkać wapienie, zwykle występujące w płytkich i ciepłych morzach. Natomiast wschodnią część Wielkiego Kanionu zajmowało prawdopodobnie błotniste ujście rzeki.
Piaskowiec Tapeats
W okolicy Piaskowca Tapeats odnaleziono skamieliny i skamieniałe odciski zwierząt morskich i lądowych.
Spichlerze Nankoweap
Dawni Indianie Anasazi wykorzystywali te spichlerze do przechowywania ziarna i chronienia go przed szkodnikami i psuciem się.
Kowadło Wulkana
Setki tysięcy lat temu strumienie lawy bazaltowej zatamowały rzekę Kolorado co najmniej 13 razy, w wyniku czego powstały wulkaniczne pozostałości takie jak Kowadło Wulkana.
Piaskowe osady
Współcześnie jezioro Mead wkracza na tereny zajmowane przez rzekę, zakrywając dawne progi rzeczne i pozostawiając po sobie wzdłuż brzegów duże ilości piaszczystych osadów.
Owce gruborogie
Na brzegach rzeki można niekiedy dostrzec owce gruborogie, nazwane tak z racji wielkich, zakręconych rogów, którymi szczycą się samce.
Wiosłuj wzdłuż rzeki Kolorado
Zobacz więcej panoram 360º w ZdjęciachPoznaj rzekę Kolorado

Poznaj sprzymierzeńców rzeki Kolorado

American Rivers
Organizacja American Rivers zajmuje się ochroną rzek, przywracaniem eksploatowanych rzek do ich dawnego stanu oraz dbaniem o dostępność czystej wody dla ludzi i przyrody. Od roku 1973 organizacji tej udało się – dzięki jej działaniom, realizowanym projektom oraz corocznym kampaniom pod hasłem America’s Most Endangered Rivers® – ochronić i przywrócić do poprzedniego stanu ponad 240 000 kilometrów rzek. Dołącz do działania na www.AmericanRivers.org/Colorado

Zespół Google Earth Outreach
Google Earth Outreach to program, który powstał w Google w celu wspierania organizacji non-profit i organizacji pożytku publicznego na całym świecie. Dotyczy podmiotów, które korzystają z Google Earth i Map Google jako narzędzi do ilustrowania i promowania swojej działalności w takich ważnych dziedzinach jak ochrona środowiska, ochrona dóbr kultury czy pomoc humanitarna.